Welcome to Our Website

Popularny Berlin w niecodziennej odsłonie

Stolica Niemiec to miasto o niezwykle bogatej oraz smutnej historii. Wydarzenia II wojny światowej dopuściły do ogromnych zniszczeń w obrębie stolicy, potem przez dziesięciolecia Berlin podzielony był murem na 2 strony. Obecnie miasto to tętni życiem i jest podziwiane przez licznych turystów. Warto poznać mniej uczęszczaną odsłonę metropolii, aby zobaczyć to miejsce z trochę odmiennej strony.

Osoby chcące poznać berlińską alternatywę artystycznej bohemy, na pewno muszą zwiedzić Kreuzberg, najbardziej awangardową dzielnicę miasta. Z architektonicznego punktu widzenia, teren ten nie może się szczycić klasycznymi zabytkami, jednak na pewno panorama jest interesująca. Znajdziemy tam zniszczone, stare kamienice obok nowszych, szarych budowli, wszystkie ozdobione pełnymi życia muralami. Ten obszar znany jest z otwartego ducha oraz tolerancji. Żyje tam mnóstwo osób z całego świata, rasizm nie jest dopuszczalny, na zewnątrz zauważamy persony o różnym kolorze skóry, którzy żyją w pokoju razem. Znajdziemy tam mnóstwo awangardowych barów, księgarni ze starymi tomami, sklepów muzycznych. Miejsce owe jest również rekomendowane weganom, na każdym kroku zauważymy jadłodajnię, w której repertuarze nie powinniśmy szukać mięsa.

Warto także wybrać się na wycieczkę tropem zburzonego muru berlińskiego. W środku stolicy co prawda są widoczne jego reprezentacyjne części, lecz najlepsze egzemplarze znajdziemy o wiele dalej. W tym celu będziemy potrzebowali udać się do wschodniej dzielnicy Berlina, tam klimat jest zupełnie inny niż w dzielnicy zachodniej. Mnóstwo tam szarych, smutnych budynków, które Polakom na pewno przypomną nową płytę. Pełno tam również zniszczonych fabryk pokrytych kolorowymi graffiti. Ta awangardowa panorama ciekawie komponuje się z barwnymi częściami muru, przykrytego licznymi muralami.

Berlin jest pięknym miastem, w którym zobaczymy mnóstwo konwencjonalnych atrakcji. Lecz w czasie swojej drugiej tam bytności, warto obrać trochę inny kierunek. Dzięki wizycie na Kreuzbergu czy we wschodniej części miasta, dostrzeżemy Berlin z całkiem innej strony.