Welcome to Our Website

Tanie podróżowanie poza sezonem letnim

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić praktycznie każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych mieszkańców. Odkąd tanie linie samolotowe zagościły u nas, możemy za bezcen podróżować na terenie Europy a nawet dalej. Oczywiście, aby odszukać najlepsze promocje trzeba wiedzieć jak szukać, a także decydować się na podróż w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej turystów wówczas nadciąga. Dobrym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie się zmniejsza w okresie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za sto złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Również osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miasta, dobrze udać się w styczniu, wtedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten czas, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą liczbą turystów.

neujahrswünsche

Jeżeli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zaciekawić. Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Zatem warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.